BOSCH GLM 40

 • Szybkie i łatwe pomiary.

  Szeroki zakres pomiarowy i bardzo wysoka precyzja pomiaru.

  Dalmierz firmy BOSCH model GLM 40 przeznaczony do szybkich, łatwych i co ważne, bardzo dokładnych pomiarów przy pomocy promienia laserowego. Za naciśnięciem przycisku mierzy długości, powierzchnie i kubatury, a wynik pomiaru ukazuje się na dużym, ciekłokrystalicznym wyświetlaczu dalmierza.

  Dalmierz GLM 40 to dalmierz, dzięki któremu możemy dokonać pomiaru w szerokim zakresie długości od 15 centymetrów do 40 metrów (od 0,15m do 40m).

  Dalmierz GLM 40 wykonuje pomiary z absolutną precyzją: na dystansie do 40 metrów mierzy długości z dokładności +/- 1,5mm. Wystarczy skierować promień lasera na punkt końcowy pomiaru, a jeśli po długości użytkownik zmierzy dodatkowo szerokość, wówczas urządzenie automatycznie obliczy powierzchnię pomieszczenia. Przy dodatkowym pomiarze wysokości, na wyświetlaczu pojawi się obliczona kubatura pomieszczenia.

 • Bardzo mały i odporny na uszkodzenia.

  Dalmierz laserowy GLM 40 jest tak mały, że z powodzeniem zmieści się w kieszeni koszuli, czy spodni, a zawarte w wyposażeniu etui z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału można przypiąć do paska, dzięki czemu przyrząd zawsze znajduje się pod ręką. Miękkie powierzchnie chwytowe typu Softgrip sprawiają, że dalmierz nie tylko doskonale leży w dłoni, ale także chronią go przed uszkodzeniem w chwili upadku na twardą powierzchnię. Konstrukcja dalmierza sprawia, że jest on odporny na uszkodzenia nawet przy upadku na beton z wysokości 1 metra, a wysoka ochrona przed pyłem i wilgocią (IP 54) sprawia, że może być wykorzystywany w ciężkich warunkach budowlanych.

 • Prosta i instynktowna obsługa.

  Przy pomocy dalmierza GLM 40 można szybko wykonać nawet do 90% wszystkich pomiarów odległości. Zrozumiałe symbole graficzne gwarantują prostą obsługę: użytkownik decyduje, czy ma zamiar mierzyć długość, powierzchnię czy kubaturę, a GLM 40 w ciągu paru sekund wykonuje pomiar, wykorzystując do tego zaawansowaną technikę laserową.

 • Funkcja – pośredni pomiar długości.

  Podczas dokonywania pomiarów nie przeszkadzają nawet obiekty obce na linii pomiaru: funkcja pośredniego pomiaru długości pozwala użytkownikowi zmierzyć długość odcinka przy pomocy twierdzenia Pitagorasa, np. podczas pomiaru wysokości budynku.

 • Funkcja – Automatyczna Suma.

  Dalmierz laserowy GLM 40 posiada funkcję automatycznej sumy, dzięki której dalmierz automatycznie sumuje pojedyncze pomiary i wynik sumy wyświetla na wyświetlaczu. Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas wyliczania ilości potrzebnego materiału. Wartość automatycznej sumy zostaje skasowana po wyłączeniu dalmierza przez użytkownika.

 • Trójwierszowy wyświetlacz z funkcją podświetlenia.

  Dalmierz laserowy GLM 40 posiada 3-wierszowy ciekłokrystaliczny wyświetlacz, na którym wyświetlane są najbardziej przydatne informacje takie jak: aktualna wartość pomiarowa, poprzednia wartość pomiarowa, automatyczna suma pomiarowa, pomiar długości, włączenie lasera, informacja o błędnym pomiarze, niski poziom naładowania baterii oraz zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura pracy.

  Dalmierz GLM 40 został również wyposażony w funkcję podświetlenia wyświetlacza w kolorze białym, co w dużym stopniu ułatwia wykonywanie pomiarów w miejscach zaciemnionych. Funkcja podświetlenia sterowana jest automatycznie, to znaczy, że po upływie 10 sekund bezczynności oświetlenie wyświetlacza zostanie przyciemnione, a po 30 sekundach podświetlenie zostanie całkowicie wyłączone, dzięki tej funkcji zużycie baterii zostało zmniejszone do minimum.

 • Sygnał dźwiękowy.

  Dalmierz laserowy GLM 40 został wyposażony w specjalny sygnał dźwiękowy, który potwierdza wykonanie pomiaru. Dodatkowo użytkownik ma możliwość włączenia lub wyłączenia sygnału dźwiękowego.

 • Długi czas pracy na jednym komplecie baterii.

  Dalmierz laserowy GLM 40 zasilany jest dwoma bateriami R3 1,5V, które pozwalają wykonać ponad 5000 pomiarów.

Zdjęcia